Trendy florystyczne i dekoratorskie 2020

street savage styl 2020

EDIT: Zobacz już najnowsze trendy florystyczne 2021

Florystyka jest jedną z tych branży, w której trendy zmieniają się bardzo szybko. Dlatego warto śledzić nowości i to co proponują trendseterzy. Z powodu obecnych wydarzeń w kraju i na świecie przełożono największe targi ogrodniczo-florystyczne oraz targi designu. Pozostaje nam posiłkować się tym co publikują zagraniczne instytucje. Na szczęście to one w głównej mierze inspirują polskich producentów i hurtowników więc dostępność nie powinna rodzić problemów.

Po raz kolejny Flower Council Holland opracowało trzy główne trendy 2020 roku. Kierowano się duchem epoki, w której najwyższy czas poddać się nowościom i zaakceptować zmiany, które wkraczają do naszego życia. To wszystko przełożono na język kwiatów i tak powstały trzy tegoroczne trendy.

1. Blended Cultures – Zmieszane kultury

Ten trend dotyczy głównie akceptacji różnorodności. Świat stał się o wiele bardziej dostępny i w związku z tym istnieje potrzeba realistycznego postrzegania go ze wszystkimi jego aspektami, kolorami, zapachami, opiniami, wpływami, pokoleniami i kulturami. Ten styl to prawdziwa mieszanka wpływów folklorystycznych i różnych środowisk etnicznych.

Kombinacje kwiatów i roślin są nieoczywiste. Łączymy rękodzieło z różnych kultur i środowisk. Rezultatem jest kolekcja produktów o rzemieślniczym i industrialnym charakterze. Styl jest wesoły, ciepły, kolorowy, różnorodny, eklektyczny.

Wydaje się, że nie ma granic między różnymi częściami świata, z których można czerpać inspirację. To połączenie wszystkich światów, które nas otaczają. Na zdjęciach widać wpływy głównie afrykańskie, ale ten styl możemy interpretować dowolnie uwzględniając zmiany w naszym regionie.

Ponieważ ten egzotyczny styl to mix, trudno mówić o jakiś zasadach. Niemniej jednak żeby go zachować zaleca się pewien odpowiedni dobór materiałów i kolorów. Kształty powinny być jak najbardziej zbliżone do tych organicznych, ale mogą być one wytwarzane przemysłowo. Są one na ogół wysoce dekoracyjne. Paleta kolorów jest szeroka, ale godne uwagi kolory to ciemnopomarańczowy i rdzawy. Wzory odgrywają tu ważną rolę, ponieważ stanowią dużą część historii produktu. Materiały mogą być wzorzyste, drukowane, tkane lub plecione.

Możesz zastosować ten styl z kilkoma prostymi dodatkami i modyfikacjami. Ceramiczny wazon przekształć w postać z kolczykami i naszyjnikami jako akcesoriami. Zestaw ogrodowy z rattanu owiń grubą dzianiną, a doniczki ozdób kolorową, tkaną „kurtką”.

2. Inner Retreat – Wewnętrzny Odwrót

Ten trend dotyczy poszukiwania tego co wysoce indywidualne i skupia się na destymulacji. Społeczeństwo nastawione na wydajność stawia poprzeczkę bardzo wysoko, co oznacza, że ​​często czujemy się przeciążeni. Ale bez względu na to, jak bardzo narzekamy na presję, nadal jesteśmy od niej niejako uzależnieni. Dlatego należy nam się równowaga, której wyrazem jest właśnie ten styl.

W tym trendzie dążymy do spokoju i pogody ducha. Otoczenie ma nas odstresowywać i ładować nasze baterie. Koncentruje się na kwiatach i roślinach o naturalnych właściwościach leczniczych. Monochromatyczna paleta barw daje poczucie bezpieczeństwa. To powoduje, że możemy skutecznie odeprzeć stresy i niepokoje.

Roślinami budujemy poczucie bezpieczeństwa i odcinamy się od presji, którą narzuca nam świat. Kompozycje roślin są miękkie i przestronne. Podobnie jak we wnętrzu, również w ogrodach szczególną uwagę przywiązuje się do roślin o właściwościach leczniczych. Poczucie ochrony podkreślają miękkie trawy, żywa różnorodność biologiczna i okrągłe kształty.

Wszystko, co widzimy w tym nurcie wydaje się miękkie i wyciszone. Widzimy głównie spokojne, wyraźne, okrągłe i delikatne formy w pastelowych i naturalnych odcieniach, z akcentem różu tu i tam. Biały to kolor często widoczny w palecie kolorów. Wzory pojawiają się tylko wtedy, gdy nie powodują załamania harmonii. Używamy naturalnych struktur takich jak np. plaster miodu. Materiały są naturalne i służą większej całości. Półprzezroczyste materiały, takie jak matowe szkło, żywica i oddychające tkaniny, zapewniają spokój.

Możesz zastosować ten styl z kilkoma prostymi dodatkami i modyfikacjami. Na przykład w matowym szklanym wazonie umieść delikatny bukiet kwiatów miododajnych w jednym lub dwóch kolorach. Paproć lub aloes, które już masz „ochroń” klatką z tworzywa lub przezroczystego materiału.

Podobny w wyrazie był ubiegłoroczny trend Soft Landing, o którym poczytasz tutaj.

3. Street Savage – Miejska dżungla

Ten trend wydaje się buntowniczy, ale tak naprawdę to sprzeciw przeciwko braku akceptacji właśnie. To wołanie o autentyczność i jej zrozumienie. Ten stylistyczny ruch szuka wolności w niedoskonałości. Moc zmiany wynika z niekonwencjonalnych wpływów ulicznych i miejskich. To bardzo odważny styl – dla tych co potrafią się sprzeciwić schematom.

Street Savage charakteryzuje się znacznymi wpływami stylistycznymi z lat 70. – graffiti, literami sklepowymi i materiałami konstrukcyjnymi, w których prawdziwe i sztuczne są mieszane równie łatwo, jak naturalne i barwione rośliny i kwiaty. Kulturę uliczną podkreślają hasła lub liniowe wzory, które przyciągają wzrok.

Możliwości stylu są nieograniczone. Materiały z recyklingu można łączyć z różnego rodzaju innymi materiałami. Rośliny można znaleźć w nieoczekiwanych miejscach. A za dekoracje mogą posłużyć np. znaki drogowe.

Kształty w tym stylu są industrialne i niedoskonałe, a kiedyś mogły być użyte do innych celów. Dotyczy to również materiałów: blachy falistej, perforowanego metalu i blachy ryflowanej, które często tu występują. Kolory są mocne i mogą ze sobą zgrzytać przez co zwracają na siebie uwagę. Barwy zaczerpnięte z neonów to coś co charakteryzuje ten nurt. Oczywiście wykorzystuje się kolory i materiały ulicy: szary beton, asfalt. Wzory wyrażają się jako graffiti, piktogramy i nieregularne wzory, takie jak plamy i kroplówki.

Możesz zastosować ten styl z kilkoma prostymi dodatkami i modyfikacjami. Doniczka na rośliny pomalowana liniowymi wzorami w kolorze czarnym, białym i żółtym wypełniona jasnymi roślinami kwitnącymi, takimi jak słoneczniki. Wazon wykonany z odpadowej gumy lub starych puszek natryskiwanych w stylu graffiti to idealne miejsce na bukiet z pomalowanymi liśćmi monstery, dużymi piórami i egzotycznymi kwiatami, takimi jak anturium.

Ten styl to nowe rozumienie miejskiego życia, które już w zeszłym roku inspirowało florystów i dekoratorów. Zobacz tutaj, jak kolory rozlanej benzyny przełożono wtedy na język kwiatów i dekoracji.

Jak te style przełożą się na dekoracje nadchodzących przyjęć? Zobaczymy. Dekoratorzy pewnie już poszukują odpowiednich materiałów, po to gdy czas kwarantanny się skończy móc zachwycać Was i Waszych gości. Najważniejsze jednak żeby styl odpowiadał Waszej osobowości. Jeśli macie naturę buntownika to Street Savage jest dla Was. Jeśli cenicie sobie spokój i ukojenie wybierzcie – Inner Retreat. Miłośnicy podróży wyrażą się najpełniej w Blended Cultures. Zawsze kierujcie się spójnością.

Jeśli potrzebujecie pomocy w opracowaniu koncepcji Waszego przyjęcia czy ślubu napiszcie do nas. Poznamy się bliżej i zaproponujemy coś co z pewnością trafi w Wasz gust.

Menu