Atrakcje na roczek – na poważnie i z przymrużeniem oka

losowanie przedmiotów na roczek co się kładzie dziecku na roczek

Pierwsze urodziny dziecka obchodzi się bardzo uroczyście. Oprócz obiadu, tortu i dekoracji warto zaproponować gościom coś, co sprawi, że na chwilę odejdą od stołów. Przygotowałam Wam cztery zabawy na roczek, które będą stanowiły również świetną pamiątkę.

Losowanie przedmiotów na roczek

To tradycja, którą większość z Was zna i którą klienci najczęściej zamawiają podczas organizacji roczku. Polega ona na losowaniu przedmiotów, które mają zapowiadać dorosłe losy jubilata. Nie ma co się zbytnio do tego przywiązywać, ale warto to potraktować jako formę atrakcyjnej ciekawostki, która wzbudza wiele emocji. Warto tę chwilę uwiecznić na fotografii, żeby po latach zweryfikować na ile „wróżba” się spełniła. Też raczej w formie zabawy niż biorąc to na poważnie.

Zatem, co przygotować na roczek do wyboru? Na stole przed dzieckiem, w jednej linii, w dowolnej kolejności powinny znaleźć się takie przedmioty jak:

 • różaniec – symbolizujący bogate życie duchowe
 • kieliszek – skłonności do nałogów
 • długopis – praca urzędnicza, biurowa itp
 • książka – oczytanie i osiągnięcia naukowe
 • banknot – dostatnie życie
 • oraz wszystkie inne przedmioty, które wg Was mogą coś symbolizować (np. stetoskop, miarka krawiecka itp.)

Jeśli chcecie pozostać wierni tradycji, bez sugerowania dziecku wyboru, dobierzcie przedmioty tak by były „dorosłe”, a nie zabawkowe i kolorowe. Pod uwagę bierzemy to, co dziecko faktycznie weźmie w rękę i zdejmie ze stołu.

W ramach ciekawostki zdradzę Wam, że moja starsza córka w swoje pierwsze urodziny sięgnęła po miarkę krawiecką. I jakimś dziwnym cudem ma bzika na punkcie dobierania ubrań i projektowania. Namiętnie ogląda również programy o sukniach ślubnych. Hahaha… kto wie, kto wie… może przepowiednia się sprawdzi. XD

Fot.: http://www.blyskotliwy.com; Realizacja: https://homeevents.pl/gallery/roczek-i-chrzest-lili/

Kapsuła Czasu – propozycja dla sentymentalnych

To cudowna pamiątka dla dziecka, która przez lata nabiera sentymentalnej wartości. Taka kapsuła różni się od tej popularnej, którą się zakopuje. Nie chodzi w niej tylko o zachowanie faktów z teraźniejszego życia, ale przede wszystkim o miłe słowo, które będzie odczytane w bardzo ważnym momencie życia – w dniu 18. urodzin. A kiedy młodzież najbardziej potrzebuje wsparcia i dobrego słowa? Właśnie wtedy, gdy wkracza w dorosłość i potrzebuje nabrać ogromnej pewności siebie. W takiej kapsule umieszcza się życzenia, miłe słowa, wspomnienia z pierwszych 12 miesięcy, wartościowe cytaty i maksymy. Wszystko najlepiej napisane odręcznie na pięknej papeterii. Każdy może napisać coś od siebie – rodzice, babcia, dziadek, ciocie, wujkowie itd.

Pomyślcie, jaką wartość będzie miała odręcznie napisana notka, od kogoś kto już odszedł. Z uwagi, że sama jestem dosyć sentymentalna, do tej pory trzymam koperty z moim imieniem, napisanym przez moich dziadków i babcie, kiedy wkładali do nich ekstra kieszonkowe.

Wiem, że niektórzy rodzice decydują się na pisanie listów do dziecka w każde urodziny. I to też, jest piękny pomysł. Wasze dziecko z czasem uzna takie wypełnione pudełko za skrzynię pełną prawdziwych skarbów.

stylizacja kapsuły czasu na roczek
Realizacja: https://homeevents.pl/gallery/1-urodziny-julii/

Cake Smash – propozycja dla szalonych rodziców

To propozycja dla odważnych 😀 Jeszcze żaden mój klient się na nią nie zdecydował. 😀 Nie lubimy się brudzić i ciężko nam nabrać dystansu, tym bardziej na takiej uroczystej imprezie jaką często jest roczek dziecka. A w tej atrakcji właśnie ubrudzenie się jest nagradzane największymi brawami.

Do Cake Smash potrzebny jest mini tort, ładne tło i sprawny fotograf, który krok po kroku będzie uwieczniał etapy konsumpcji. A ta potrafi być naprawdę zaskakująca – dzieci do jedzenia potrafią wykorzystać nawet swoje stopy 😀

Należy nastawić się na bałagan i jakoś to przełknąć. Ale warto, bo zabawa jest przy tym przednia, zarówno dla jubilata jak i dla obserwujących zmagania z tortem.

Co najlepsze, jubilat może zjeść tort na swoich urodzinach. Tak, tak, niestety czasem się zdarza, że nie może, bo gluten, bo mleko, bo jajko itd. Mini tort jest przygotowywany tylko i wyłącznie z myślą o dziecku.

Czekam na tych odważnych rodziców, którzy powiedzą mi: Tak, chcemy to!

Odcisk dłoni

Atrakcja godna celebryty, przypominająca te z alei gwiazd. Uroczyście zbierzcie gości wokół stanowiska i wspólnie z dzieckiem wykonajcie odcisk jego dłoni. Chwila dla paparazzich. Uśmiech. I gotowe. Reszta dzieci uczestniczących w przyjęciu może ozdobić ramkę, w której umieścicie odlew. Idealni nadaje się do powieszenia w domu lub do ukrycia w kapsule czasu. Zestaw Little Hand znajdziecie w moim sklepie >>tutaj<<

Na zakończenie, jeśli oczywiście chcecie, abym pomogła Wam w organizacji roczku dla Waszej pociechy, zapytajcie mnie o wolny termin. Roczek dziecka to wyjątkowa okazja, którą trzeba odpowiednio oprawić dekoracjami, przepysznym menu i atrakcjami. Przy moim udziale tego nie zabraknie. >>Piszcie śmiało!<<

Jeśli realizujecie 1 urodziny dziecka samodzielnie, zajrzyjcie do mojego >>sklepu<<.

Kapsuła czasu na urodzinach Lili

4 comments on “Atrakcje na roczek – na poważnie i z przymrużeniem oka

 1. Odcisk dłoni lub nóżki to świetna pamiątka na lata.

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   Żeby cieszyły oko można je też powiesić na ścianie u dziecka w pokoju. 🙂

 2. Wędrówki po kuchni pisze:

  Jeśli chodzi o losowanie, to nie wiem czy to tradycja czy bardziej zabobon. Nie wierzę w takie rzeczy i nigdy tego nie praktykowałam 🙂

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   To bardziej forma zabawy. Nie ma co traktować jej poważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu