Najlepsza ściąga z trendów florystycznych w 2019

Bukiet irysów

Kwiaty to nieodzowny element każdego przyjęcia. Stanowią one nie tylko piękny prezent dla gospodarza, ale spotkamy je również w dekoracjach, na stołach, a nawet jako element ubioru. Jeśli kochacie rośliny warto zapoznać się z tegorocznymi trendami. Przygotowałam je specjalnie dla Was śledząc najbardziej wiarygodną instytucję w tej kategorii.

EDIT: Aktualne trendy na 2020 rok znajdziesz >>tutaj<<

Flower Council Holland opracowało trzy główne trendy 2019 roku. Kierowano się duchem epoki, gdzie nowe wypiera stare lub zmienia się dotychczasowe użycie przedmiotów. Uwzględniono również charakterystyczny dla naszych czasów rozwój technologii. To wszystko przełożono na język kwiatów i tak powstały trzy tegoroczne trendy. Opiszę je krótko dla ogólnego zrozumienia tematu by zaraz potem przejść do obiecanej ściągi.

1. Harvesting Elements

Kompozycje roślin i kwiatów są raczej zachowawcze. Stawia się na naturalność. Zarówno bukiety jak i elementy dekoracyjne nie muszą być perfekcyjne. Mają ukazywać prawdziwość przedmiotów i ich historię. Dlatego kwiaty w wazonie mogą być np. suszone i nie ma potrzeby pieczołowitego ich komponowania. Kolorystyka w tym trendzie ogranicza się do odcieni szarego, niebieskiego i fioletu.

2. New Frontiers

Nawiązuje do szybkiego trybu życia współczesnego człowieka i do błyskawicznego rozwoju technologii. Przypomina designerski futuryzm i stylistykę sci-fi. Wzory materiałów są holograficzne i multikolorowe. Kształty ciekawie geometryczne. Kwiaty głównie w odcieniach purpury, fioletu i pomarańczy z dodatkiem kolorów tęczy. A te przypominają rozlaną benzynę na wodzie lub  efekt baniek mydlanych. Materiały używane do kompozycji to głównie plastik, szkło i metal.

3. Soft Landing

W sam raz dla romantyków. W zasadzie wszystko w tym trendzie powinno być miękkie i przytulne. Wygląd rośli powinien koić zmysły i dawać poczucie głębokiego relaksu w ich otoczeniu. Dlatego wybiera się pastelowe i kremowe kolory kwiatów. Kompozycje roślin powinny otaczać jak miękki kocyk i przypominać puchową pościel. Formy raczej okrągłe bez ostrych krawędzi. Dopuszcza się subtelne nawiązania do wzorów folklorystycznych.

Teraz już mniej więcej wiemy w jakim stylu układać kompozycje, jaki rodzaj pojemników wybrać do stylizacji i jakich kolorów się trzymać. Nie wiemy natomiast jakie kwiaty wybrać do naszych dekoracji. I tu z pomocą przychodzi najlepsza ściąga zaproponowana przez Flower Council Holland. Na podstawie dostępności oraz wyżej wymienionych trendów stworzono 3 kalendarze: kwiatów ciętych, roślin doniczkowych i ogrodowych. W każdym miesiącu wybrano jedną roślinę, która jest jego gwiazdą. Wybierając dekoracje na przyjęcie, czy nawet bukiet ślubny możecie kierować się poniższym zestawieniem.

Styczeń - Tulipan
Luty - Róża
Marzec - Irys
Kwiecień - Gerbera
Maj - Peonia (Piwonia)
Czerwiec - Lilia
Lipiec - Kwiaty letnie: Słonecznik ozdobny, Rumianek, Zatrwian
Sierpień - Hortensja
Wrzesień - Alstremeria
Październik - Chryzantema
Listopad - Owoce jagodowe: Dzika Róża, Ostrokrzew, Skimmia
Grudzień - Amarylis
Jak widzicie niektóre rośliny są bardzo zaskakujące. O niektórych z nich dowiedziałam się pisząc ten artykuł. Jeśli cenicie sobie oryginalność warto na nie postawić! Dobre kwiaciarnie powinny mieć je w swojej ofercie. Chociażby po tym poznacie czy dany florysta ma pojęcie o zawodzie, który wykonuje.

Styczeń - Kencja (Howea)
Luty - Paprocie
Marzec - Lilia
Kwiecień - Begonia
Maj - Rośliny łazienkowe: Oplątwa, Figowiec pnący, Niekropień, Skrzydłokwiat
Czerwiec - Słonecznik
Lipiec - Monstera dziurawa
Sierpień - Rośliny mięsożerne: Muchołówka, Kapturnica, Rosiczka, Dzbanecznik
Wrzesień - Fikusy szerokolistne
Październik - Cymbidium
Listopad - Kalatea
Grudzień - Wilczomlecz nadobny czyli tzw. Gwiazda betlejemska
Na przyjęcia nigdy nie chodzimy z pustą ręką. A oryginalny kwiat doniczkowi sprawi, że gospodarze zawsze podlewając roślinę będą myśleć o osobie, która go wręczyła.

Styczeń - Śpiące królewny: Dereń, Kalina, Enkiant Dzwonkowaty
Luty - Wiosenne niespodzianki: Orzech laskowy, Żagwin zwyczajny, Gęsiówka
Marzec - Drzewa kwitnące: Jabłoń, Śliwa, Brzoskwinia Kwiecień - Festiwal koloru: Begonia, Werbena, Stokrotka afrykańska, Bugenwilla
Maj - Pachnący aplauz: Lilak Palibin, Żarnowiec miotlasty, Głogownik, Róża ogrodowa
Czerwiec - Wiciokrzew
Lipiec - Przyjaciele pszczół: Krwawnik pospolity, Kłosowiec, Malwa, Jarzmianka, Zawilec
Sierpień - Beztroskie lato: Agawa, Eukaliptus, Eonium, Grubosz jajowaty
Wrzesień - Złota jesień: Milin amerykański, Trzmielina, Pieris japoński, Pięknotka, Perukowiec
Październik - Zielone okrycie: Skalnica, Rojnik, Rozchodnik Listopad - Czerwone rośliny ogrodowe: Skimmia, Ostrokrzew, Kiścień
Grudzień - Świerk, Jodła
Z pozoru temat roślin ogrodowych wydaje się niezwiązany z tematem przyjęć. Jednak jeśli planujecie imprezę w ogrodzie letnim bądź zimowym to właśnie ta lista pomoże wam stworzyć niesamowity i bardzo oryginalny look. Dobierzcie donice w stylu któregoś z trendów i voila! Dodatkowo jeśli wybieracie się na przyjęcie do miłośników ogrodów np. na imieninowego grilla, to musicie wiedzieć, że nie ma dla nich nic cenniejszego niż roślina, którą mogą posadzić i cieszyć nią oko przez wiele lat.

Dodatkowo ogłoszono gwiazdę balkonów i tarasów na cały 2019 rok - Wawrzyn szlachetny, z którego pochodzą między innymi aromatyczne liście laurowe do potraw.

Powyższy artykuł powinien rozjaśnić wam tematykę trendów florystycznych i w moim założeniu powinien ułatwić Wam wybór odpowiednich kwiatów w zależności od okazji. Jeśli nadal macie wątpliwości i potrzebujecie florystycznej porady piszcie śmiało. Nasi floryści doradzą najlepiej jak potrafią uwzględniając Wasze potrzeby i upodobania.

Jeśli marzy Wam się piękna florystyczna dekoracja podczas ślubu, wesela lub innej uroczystości nasi floryści wykreują dla Was piękne kompozycje.Efekty ich pracy możesz zobaczyć tutaj: 1. urodziny Juleczki

Zdjęcia kwiatów i opisy umieszczamy co poniedziałek na naszych kanałach:

FB: @annaschwarzhomeevents

Instagram: @anna_schwarz_events #florystyczneponiedziałki

Pinterest: Anna Schwarz Home Events

Śledźcie nas regularnie, żeby nie przegapić kwiecistej serii.

Menu