Ślub i wesele w plenerze. Jak nie stracić krajobrazu z oczu?

ślub w plenerz łódzkie

Organizując samodzielnie plenerowy ślub lub wesele pod namiotem łatwo zapomnieć o celu, któremu ma służyć takie przyjęcie. W wirze przygotowań Pary zupełnie niechcący tracą to co nadaje plenerowym imprezom sens – kontakt z naturą i piękne widoki.

Paradoksem jest to, że chcąc czerpać z cudownej słonecznej aury i pięknego krajobrazu, pary młode stawiają namioty, które odbierają urok całej imprezie. Obecnie na całym świecie i również w Polsce funkcjonują rozwiązania, które pozwalają wpisać się w otaczające widoki miłe dla oka.

Dobre miejsce na ślub i wesele w plenerze to podstawa!

Przede wszystkim nie powinniście zaczynać myślenia o plenerowym ślubie od namiotu. To jest Wasz plan B. Najważniejsza jest dobra lokalizacja, która będzie zapierała dech w piersiach ilekroć rozejrzycie się dookoła. Ale na potrzeby tego wpisu załóżmy, że macie już idealne miejsce, która wpisuje się w koncepcję Waszego ślubu. (Czym jest koncepcja możecie poczytać tutaj: https://lifein.pl/wesele-zaczyna-sie-od-koncepcji-kreatywnej .)

Wesele w plenerze dla ryzykantów

Zdarzają się tacy klienci, którzy podejmują ryzyko i stawiają wszystko na jedną kartę. Liczą na to, że pogoda dopisze. Jeśli Wasza koncepcja to ślub, który jest jak najbardziej naturalny, ze wszystkimi tego konsekwencjami to właściwie brak rozwiązań w postaci namiotu jest zasadny. Jeszcze kiedyś wystarczyło sprawdzić statystyki dot. występowania opadów, żeby wybrać najlepszą datę na takie przyjęcie. Niestety od kilku lat w Polsce występują duże anomalie pogodowe i ciężko jest przewidzieć jaka będzie aura. Dodatkowo wszelkie zjawiska atmosferyczne przybierają na sile więc ryzyko jest naprawdę duże. Wybór przyjęcia pod chmurką to opcja dla ostrych graczy, którzy jak trafią będą mieli niesamowite wspomnienia!

wesele w plenerze łódź
http://www.greenweddingshoes.com

Szanuję wybory klientów jednak z racji mojego zawodu zawsze doradzam żeby jednak mieć plan B. 🙂

Wesele w plenerze dla przezornych miłośników krajobrazów

I takim planem B, który pozwoli nam zachować urok miejsca jest namiot… ale transparentny. Tutaj mamy do wyboru wiele opcji. Możemy zdecydować się jedynie na transparentny dach lub tylko na transparentne ściany albo postawić całą przezroczystą budowlę. Takie rozwiązania pozwolą Wam wpisać się w krajobraz i nadal podziwiać uroki lokalizacji, którą wcześniej wybraliście.

wesele w plenerze łódź
https://www.greenwichtent.com/products/tents/cleartop-tents

Wesele w plenerze dla tych po środku 😉

Pewnego rodzaju przezornością wykażemy się organizując wesele w jurcie. To rodzaj namiotu, ale na bardzo lekkiej konstrukcji, którą możemy zakryć materiałem całkowicie lub tylko w części. W dachu jurta posiada świetlik, dzięki któremu będziecie mogli podziwiać gwieździste niebo.

wesele w jurcie łódź
http://www.niezleaparaty.pl
wesele w jurcie łódź
http://www.niezleaparaty.pl
wesele w jurcie łódź
http://whimsicalwonderlandweddings.com/

Jeśli wolicie bardziej nowoczesne konstrukcje możecie zdecydować się na namiot typu gwiazda. Rozpięty jest on na pionowych żaglach. Krajobraz i natura powinny być dobrze widoczne. Ryzyko wiążące się z tym rodzajem namiotu jest takie, że w odróżnieniu od jurty i hali namiotowej nie mamy możliwości dodania ścianek, w przypadku gorzej zapowiadającej się pogody. Namiot sprawdzi się podczas deszczu, ale jedynie gdy nie ma dużego wiatru.

wesele pod namiotem łódź
https://tent4rent.pl/

Ostatecznie możecie zdecydować się na namiot bądź halę namiotową z możliwością otwartych ścian, które w razie konieczności mogą zostać w ostatniej chwili zawieszone, a dzięki temu namiot zamknięty. Jednak wtedy nasze przyjęcie nie będzie się wiele różniło od tego na sali. A jeśli nie zainwestujecie w system wentylacyjny szybko zrobi się parno i duszno.

wesele w plenerze łódź
https://www.greenwichtent.com/products/tents/cleartop-tents

A może pójść na kompromis?

Takie systemy wentylacyjne posiadają np. oranżerie – to dobudówki do budynków lub całoroczne hale, które mają duże przeszklone okna z widokiem na piękny ogród. Dodatkowo same w sobie są bogate w roślinność co jeszcze bardziej zbliża nas do natury. Więc jeśli jeszcze nie macie wymarzonej lokalizacji to ta opcja jest najbezpieczniejsza i stanowi idealny kompromis pomiędzy namiotem, a murowanym lokalem. Niestety takich obiektów jest niewiele, co stanowi duże ograniczenie dla par młodych.

wesele w plenerze łódź
https://www.ikar-centrum.pl/

Jeśli koncepcja Waszej uroczystości zakłada styl rustykalny lub słowiański, podobnym kompromisem może być odrestaurowana stodoła czy stajnia. Możecie przygotować się na imprezę pod chmurką, a w razie konieczności przenieść ją do środka. Należy wtedy zadbać o zewnętrzną strefę chill out, w której będą mogli wypoczywać goście – najlepiej przy ognisku lub kamiennym grillu.

wesele w stodole łódź
http://www.decortoadore.com/swann-lake-stables-wedding/

Jeżeli lubicie miejskie krajobrazy możecie zdecydować się na lokal, który ma panoramiczne okna. Takie rozwiązania mają restauracje, które znajdują się na wysokich piętrach biurowców lub restauracje dobrych hoteli tzw. Sky Bary. Niektóre z obiektów oferują również możliwość organizacji ceremonii zaślubin na ich dachu lub tarasie widokowym, co również stanowi oryginalny rodzaj uroczystości w plenerze – tylko miejskim.

wesele w plenerze łódź
https://www.viennahouse.com/pl/andels-lodz/hotel/restauracja-i-bar/skyfly-bar.html

Gdzie zorganizować ślub w plenerze?

Na ceremonię ślubu cywilnego możecie wybrać dowolne miejsce, które jest tej uroczystości godne. Więc jeśli nie jest to toaleta publiczna czy opuszczony bunkier nie powinniście mieć większych problemów z urzędnikami. Jednak na ślub kościelny w plenerze będzie potrzebna Wam zgoda lokalnych władz kościelnych, której czas uzyskania jest bardzo długi i nie ma gwarancji, że ją otrzymacie.

Dla miłośników natury idealnym miejscem na ślub może być las lub pole ze zbożem. Jeśli wolicie naturę bardziej ujarzmioną zdecydujcie się na piękny ogród lub pole golfowe.

Będziecie jeszcze bliżej natury, jeśli zdecydujecie się na transparentne meble lub drewniane w kolorze drzew otaczających miejsce ceremonii . W dekoracjach użyjcie lokalnej roślinności i kwiatów. Na miejsce składania przysięgi wybierzcie takie, na którego tle będziecie się pięknie prezentować i które swoim wyglądem tworzy równie piękną kompozycję – może to być charakterystyczne drzewo lub dwa drzewa tworzące piękny kadr.

ślub w plenerze łódź
https://heyweddinglady.com/
ślub w plenerze łódź
https://benincosaweddings.com/utah-mountain-gallery
ślub w plenerze łódż
https://coolbridedress.com/

Poszukiwanie lokalizacji to dosyć wyczerpujący proces i jeden z pierwszych, który może zniechęcić przyszłych małżonków do dalszych przygotowań. Warto już na samym początku poszukać specjalisty. Nasza agencja ślubna ma sprawdzone miejsca i nieustanie poszukuje nowych lokalizacji, które spełniają najróżniejsze gusta i potrzeby klientów. Żeby przygotowania do ślubu były dla Was ekscytujące z najtrudniejszymi zadaniami zwróćcie się do nas. Certyfikowany wedding planner zajmie się tym, co spędza Wam sen z powiek.

Menu