Dekoracja stołu – trendy na sezon jesień/zima 2019

Moda z wybiegów inspiruje nie tylko branżę odzieżową, ale i dekoratorów. Kolory i wzory z pokazów mody można zaobserwować w designie zastawy stołowej, tekstyliów gastronomicznych czy w dekoracjach domu. Zobaczcie co przygotowałam na wasze przyjęcia czerpiąc właśnie od projektantów mody.

1. Panterka

Kolejny sezon ten zwierzęcy wzór nie schodzi z wybiegów. W połączaniu z super modną czernią jest niezwykle elegancki i wytworny. Projektanci stawiają na total look jednak w stylizacji stołów wystarczy podtalerz w panterkę i kilka dodatków. Wzór jest na tyle uniwersalny, że może stanowić podstawę codziennego nakrycia stołu jak i wieczornego, eleganckiego w stylu glamour.

Panterka najlepiej nada pazura walentynkowej kolacji we dwoje.

by Amara

2. Czerń

W tym sezonie wg projektantów najlepiej wygląda połączenie czerni z… czernią :). Jedyne rozróżnienie to rodzaj wybłyszczenia czerni. Łączymy materiały matowe ze świecącymi, połyskujące z gładkimi i fakturami. Łamiemy stereotyp czerni jako żałobnego koloru i przedstawiamy go w bardzo eleganckiej wersji.

Taki ciemny zestaw będzie wystarczająco elegancki na bal andrzejkowy, czy spotkanie firmowe. Ale jedna z polskich projektantek ślubu – Ewa Bardychowska zaryzykowała czerń podczas przyjęcia weselnego w stylu Art Deco. Do odważnych świat należy.

by Autumn Keller

Powyższa stylizacja idealnie łączy się z tegorocznym trendem florystycznym Harvesting Element, o którym pisałam Wam tutaj. Suszone rośliny, a w tym trawa pampasowa to hit dekoracyjny najbliższego sezonu.

3. Odcienie beżu

Jeśli z przepychem Art Deco wam nie po drodze, a panterka wzbudza u Was mieszane uczucia, może odnajdziecie się w minimalistycznej stylizacji stołu w odcieniach beżu i szarości. Subtelną i wyrafinowaną prostotę takich stylizacji podkreśli ceramika oraz lekkie szkło. Tkaniny powinny swobodnie zwisać ze stołu, a nawet z… krzeseł.

by Butler and White
by Wed Nova

4. Łańcuchy

Tak jak w zeszłym sezonie na stoły zawitały chwosty i frędzle (zobacz tutaj), tak na ten obecny okres projektanci proponują nam łańcuchy. Ten wyrazisty akcent w stylizacji wcale nie musi być ciężki, choć z pozoru takie wywołuje skojarzenia. Światowi dekoratorzy wymyślili jednak sposób na to, jak je z lekkością przemycić w dekoracjach. Łańcuszki zamiast obrączek na serwetki, swobodne zwisy z lamp i żyrandoli czy nawet numery stolików wykonane z łańcuszka – to tylko niektóre z pomysłów na wykorzystanie takich ozdób.

Łańcuszki w połączeniu z żywymi barwami idealnie wpiszą się w karnawałowy nastrój. A gdy połączycie je z elegancką czernią to oryginalną noc sylwestrową macie jak w banku.

by Canvas and Conopy Events
by Canvas and Conopy Events

5.Oranże

Już powyższe zdjęcia prezentują użycie żywych kolorów. Jesień to najbarwniejsza pora roku i projektanci czerpią z niej inspiracje garściami. Ciepłe pomarańczowe barwy wykorzystujemy we wszystkich jej odcieniach od bladych po te najbardziej intensywne. Możemy je zestawić ze złotem, kolorem roku – Living Coral, a nawet z kwiecistymi wzorami. Z tymi ostatnimi łącznikiem niech będzie jeden wspólny kolor z resztą stołu, a wtedy uzyskamy harmonijny i zachwycający wygląd stołu.

by June Bug
by Mysty and Bella Design

Prezentuję Wam te trendy, żebyście mogli się zainspirować zanim przystąpicie do przygotowań. Pamiętajcie jednak, że to nie ślepe podążanie za trendami uczyni wasze przyjęcie wyjątkowym, ale jego spójność z okazją, miejscem i waszym charakterem.

Trendy z ubiegłego roku możecie podpatrzeć tutaj.

A o tym jak zdecydować o motywie przewodnim przyjęcia poczytacie tutaj.

Menu