Stylizacja stołu – trendy na zimę 2018/2019

Holograficzny obrus i złota zastawa

Moda z wybiegów wkracza również do naszych domów i ląduje na naszych stołach podczas przyjęć. Żeby nieustannie zaskakiwać gości podążam za trendami i śledzę ciekawostki z branży modowej.  Zima to czas wielu okazji: Boże Narodzenie, Sylwester, Karnawał, Walentynki. I jak co roku proponuję klientom inną stylizację stołu na te okazje.

Na najbliższy sezon przygotowałam dla Was zbiór propozycji na Wasze przyjęcia:

1. Czyste srebro i cekiny

 

Cekiny i drobne szkiełka powinny rozświetlać zimowy stół. Najlepiej postawić na cekinowy srebrny obrus. Reszta dodatków takich jak serwetki czy świeczniki powinna przypominać metale szlachetne – najlepiej srebro. Żaby dopełnić całość przy talerzach powinny znajdować się sztućce wykonane z czystego srebra. Taka stylizacja będzie odpowiednia na bal sylwestrowy lub karnawałowy.

2. Frędzle

W tym sezonie raczej długie i cienkie, bardziej luźno puszczone niż związane w postaci chwostów. Frędzle powinny pojawić się głownie na stołach bufetowych. Niby detal a tworzy ogromną różnicę dodając powiewu glamour. Taka stylizacja będzie odpowiedni na bal sylwestrowy lub karnawałowy oraz przyjęcie urodzinowe dla dziewczynki.

3. Hologram

To mój ulubiony trend sezonu. Odblaskowe powierzchnie, kolory na błyszczących materiałach, od lekko mieniących po mocno holograficzne. Nie koniecznie musza przypominać futurystyczne wyobrażenia. W stylizacji stołów można pójść w bardziej pastelowe barwy i dodać im romantycznego wyglądu. Stoły nie muszą kipieć od hologramów. Wystarczą kolorowe dodatki na szkle czy świecznikach. Moim ulubionym elementem są holograficzne sztućce i zdecydowany holograficzny obrus w połączeniu z tradycyjną zastawą. Taka stylizacja jest odpowiednia na każdą okazję zimowego sezonu ale najbardziej zachwyci gości przyjęcia weselnego w najbliższym sezonie.

4. Panterka

Ten zwierzęcy wzór dominuje nawet w zastawie stołowej. W połączniu z czernią jest niezwykle elegancki i wytworny. Projektanci stawiają na total look jednak w stylizacji stołów wystarczy podtalerz w panterkę i kilka dodatków. Wzór jest na tyle uniwersalny, że może stanowić podstawę codziennego nakrycia stołu jak i wieczornego, eleganckiego w stylu glamour. Panterka najlepiej nada pazura walentynkowej kolacji we dwoje.

5. Neon


Kolory dominujące to te przywołujące wspomnienia lat 90-tych. Festiwal neonowych barw przypomina trochę imprezy techno i czasy zabawy przy muzyce elektro. W stylizacjach łączymy je z czernią by nadać im nieco poważniejszego charakteru lub wybieramy dwie barwy, które łączymy. W wersji total look idealne na przyjęcia dla dzieci. Neonowe barwy najlepiej pasują do karnawałowych szaleństw na parkiecie.

Jest w czym wybierać, prawda? Ale najpiękniejsze jest to, że stylizacja stołów to zabawa trendami. Nic nie musi być dosłowne. 5 powyższych przykładów może być jedynie inspiracją do tego by stworzyć niepowtarzalny wygląd stołu. Każda okazja wymaga odmiennego podejścia i wyczucia. Jednak to co najbardziej zachwyca to detale, detale i jeszcze raz detale. Dbałość o szczegóły to coś, na co zawsze stawiam w realizacjach.

Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest.

Obejrzyj moją stylizację stołu z Bożego Narodzenia 2017, również zainspirowaną propozycją z wybiegu. W roli głównej obrus w kratę.

Inne stylizacje stołów i opisy pomysłów znajdziesz poniżej:

Stół na Chrzest – Lato 2018

Stół imieninowy – Lato 2018

Stół na Wielkanoc – Wiosna 2017

Menu