Roczek i Chrzest Lili

roczek i chrzest dziewczynki dekoracja stołu

To była podwójna okazja do świętowania - roczek i Chrzest uroczej Liliany. Rodzinne przyjęcie odbyło się w Klubie Lekarza przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi.

Realizacja motywu

Motywem przewodnim przyjęcia była żółta i puszysta kaczuszka. Mała Lili uwielbia takie kaczątka dlatego zdecydowaliśmy się wybrać je na temat przyjęcia. Żeby połączyć to sympatyczne zwierzątko z wyjątkową okazją opracowaliśmy wersję graficzną zbliżoną do tej z książek Beatrix Potter.

słodkie kaczątko
Roczek i chrzest papeteria menu kaczuszka
winietki na bufet chrzest i roczek razem

Logo przyjęcia zostało umieszczone na wszystkich elementach papeterii: w zaproszeniach, na imiennych winietkach, na winietkach bufetowych, na girlandach, w menu i papeterii do kapsuły czasu. Projekt graficzny zasugerował również całą kolorystykę przyjęcia, do której dobraliśmy dekoracje i kwiaty.

wystrój stołu na chrzest i roczek razemsala na chrzest komunię dekoracja sali

Dekoracje

Balony to nieodłączny element przyjęć dla dzieci. Podczas urodzin Lili zdecydowaliśmy się na te w wersji nieco bardziej eleganckiej - balony giganty. Zachowaliśmy w ten sposób charakter i styl przyjęcia. Zwiewne wstążki dodały jeszcze więcej wdzięku balonowej dekoracji.

dekoracje balonowe na chrzest i roczek balony giganty

W drugiej sali gdzie mieścił się bufet i kącik dla dzieci odważniej zastosowaliśmy balony dodając odrobinę różu.

sala na chrzest komunię
dekoracje balonowe roczek i chrzest razem

Na potrzeby zdjęć stworzyliśmy dekorację balonową, która stanowiła tło nawiązujące do całej imprezy. Na tle "balonowej ściany" do zdjęć pozowali wszyscy, którzy chcieli mięć pamiątkę z tej wyjątkowej uroczystości.

Kompozycje kwiatowe nawiązywały do środowiska życia kaczki czyli do szuwarów. Użyliśmy wielu gatunków traw i liści, które swobodnie sobie "piały" i zwisały. Znalazł się również ruskus, który widnieje w papeterii. Kwiaty do wazonów były tylko lekko związane, tak by przypominały zwichrzone wiatrem przybrzeżne rośliny.

Kompozycje jednocześnie musiały być eleganckie ze względu na okazję i charakter sali. Dlatego dobraliśmy piękne kwiaty, które również swoją objętością nawiązywały do "puszystości" kaczuszki.

Dekoracja stołu chrzest i roczek razemDekoracja stołu chrzest i roczek razem

Poczęstunek

Po uroczystości w kościele zaplanowaliśmy obiad, który składał się z przystawki, zupy, dania głównego i deseru. Ponieważ przyjęcie planowo miało trwać kilka godzin, do dyspozycji gości pozostawiliśmy dwa bufety - jeden wytrawny, a drugi słodki.

O tym jak przygotować perfekcyjny bufet poczytasz tutaj.

 

zimny bufet, zimna płyta przyjęcie bufetowetort na chrzciny i roczek razem
słodki stół na chrzest i roczek razem

 

 

Tort został przygotowany z myślą o wszystkich uczestnikach przyjęcia. Ciasto na kakaowym biszkopcie z kremem kokosowym i malinami mogło cieszyć podniebienia zarówno dzieci, jak i mam karmiących, które były uczestnikami przyjęcia.

Dekoracje tortu nawiązywały do motywu przyjęcia i wykorzystywały te same kwiaty i rośliny, co kompozycje florystyczne.

Co się działo

Zależało nam żeby goście nie siedzieli przez całe przyjęcie przy stołach. Dlatego resztę poczęstunku zorganizowaliśmy przy bufetach, gdzie najczęściej mieszają się goście. Dodatkowo wprowadziliśmy parę atrakcji, które umiliły wszystkim spędzanie czasu.

Malutkim dzieciom zapewniliśmy specjalny kącik z kaczuszkami, starszym stolik do rysowania. Dodatkowo dzieci mogły tu ćwiczyć swoje zdolności motoryczne.

kącik dla dzieci chrzest roczek animacje dla dzieci
kapsuła czasu chrzest i roczek razem

 

 

Na pamiątkę goście mogli napisać kilka miłych słów, które Lili odczyta, gdy skończy 18 lat.

Takie kapsuły czasu zyskują na popularności ze względu na swoją sentymentalną wartość.  Taka pamiątka pojawiła się również podczas urodzin Juleczki. Zobacz tutaj.

 

Wyczekiwaną atrakcją było tradycyjne losowanie przedmiotów, które z przymrożeniem oka ma przepowiedzieć przyszłość małej jubilatki.

losowanie przedmiotów na roczek co się kładzie dziecku na roczek

 

Zdjęcia dzięki www.blyskotliwy.com

Więcej atrakcji na roczek możesz znaleźć w poście tutaj.

A o pamiątkach z okazji Chrztu poczytasz tutaj.

0
Menu