5 oryginalnych pamiątek Chrztu Świętego

prezent na chrzest

Dobra pamiątka to taka, która przywołuje miłe wspomnienia, taka która wzbudza ciekawość i skłania do refleksji. Udany suwenir powinien również zdobić czyli być pięknie wykonany i zachwycająco oryginalny. Na dzień Chrztu nie może oczywiście zabraknąć tradycyjnych pomysłów na pamiątki, ale nawet te można pomysłowo zorganizować.

Oto 5 przykładów:

1. Biblia z przesłaniem

Oprócz Biblii w obrazkach dla dzieci można zainwestować w oryginalne Pismo Święte w ładnej oprawie. Prawie każdy ma taki fragment, który w jakiś sposób go porusza. Warto namówić najbliższych, żeby zaznaczyli te kilka wersów dla maluszka. Być może w przyszłości dziecko będzie się nimi kierowało... A my w ten sposób możemy przyczynić się do pięknego rozwoju małej pociechy.

chrzest dziecka
Pmiątkowy Krzyż z Chrztu

2. Drewniany kształt z życzeniami

Może to być drewniany gołąb lub krzyż. Wybrany przez Ciebie kształt możesz zamówić u stolarza, a wykonany ze sklejki w firmie reklamowej wykonującej wycinanie znaków. Nanieś datę i miejsce Chrztu. Podczas przyjęcia poproś gości o napisanie miłego pozdrowienia. Taki kształt powieś w widocznym miejscu. Najlepiej nad łóżkiem, bo gdy dziecko będzie starsze będzie czytało codziennie miłe słowa. Będzie rosło w siłę każdego dnia, wiedząc, że ma licznych i ciepłych bliskich.

Ten ze zdjęcia pochodzi ze sklepu www.etsy.com

3. Wspólnie posadzona roślina

     Jeśli dziecko jest już na tyle duże że potrafi samo wsadzić nasionko do doniczki to rewelacyjnie. Jeśli nie, to warto posadzić roślinę wieloletnią wspólnie z rodzicami i chrzestnymi. Oczywiście przy obecności dziecka. Uwiecznijcie te chwile na zdjęciach. Najlepiej wybierać do tego celu rośliny owocowe, które po posadzeniu z nasionka zaczną owocowa po kilkunastu latach. Właśnie wtedy kiedy dziecko zaczyna wchodzić w dorosłość. To taka metafora okresu dojrzewania. Można też takie drzewo zasadzić w ogródku lub zrobić trzy wersje, po jednym dla dziecka i rodziców chrzestnych. W ten sposób mamy pewność, że żadna ze stron nie zapomni o sobie. Roślina będzie im o sobie przypominać. Na doniczce warto napisać jakąś sentencję lub wbić tabliczkę z wartościowym motto.

Ten sukulent z zdjęcia można kupić na www.etsy.com

Pamiątka Chrztu
pamiątka chrztu

4. Szkatułka pełna dobrych słów

Wszystkie kartki z życzeniami od gości warto zorganizować w pamiątkowej szkatułce. Można do niej schować również resztę pamiątek takich jak medaliki, łańcuszki, kolczyki itp. Również zdjęcia mogą się w niej znaleźć. Ładne pudełko nie będzie leżało na strychu lecz chętniej umieścimy je w widocznym miejscu. A to gwarantuje, że całą rodziną będziecie do niego częściej zaglądać i wspominać dzień Chrztu.

5. Ubranie na ścianie

Mamy często zastanawiają się co zrobić z ubrankiem do Chrztu, które jak wiadomo nie będzie już noszone. Trzymają je w szafach przez długi czas a potem upychają gdzieś w piwnicy. Ubranko, buciki, czapeczkę  i szatkę można umieścić w dużej antyramie. Wystarczy dodać napis z datą Chrztu oraz imię dziecka. W takiej postaci ubranko możemy powiesić w naszej domowej galerii bądź w pokoju dziecka.

Zobacz także naszą realizację Chrztu Natalki - TUTAJ

Pamiątkowa ramka z Chrztu
Menu