Chrzest Natalki

Dekoracja stołu na Chrzest

Realizacja motywu

Inspiracją do tej stylizacji były czasy biblijne. Nie chodziło jednak o całkowite odwzorowanie klimatu czasów Chrystusa a zastosowanie elementów, które mają do nich nawiązywać. Zależało nam, żeby przyjęcie zachowało elegancki charakter i podkreślało podniosłość tego dnia, a nie zamieniło się w imprezę w stylu biblijnym.

Stół na Chrzest
Dekoracja stołu na Chrzest
Dekoracja stołu na Chrzest

Kolorem dominującym stylizacji był niebieski - kolor nawiązujący do koloru wody - tej święconej, jak również z rzeki Jordan. A kamienie przypominają te znad jej brzegów.

Dekoracja stołu na Chrzest

Plecione lampiony i podkładki pod talerze mają podobny charakter do koszy z czasów Chrystusa. Serwetki zostały zwinięte na wzór papirusa. Biblijne gołębie stanowią jednocześnie winietkę z imieniem gościa.

Co się działo

cygaro na chrzest
prezent na chrzest
basen dla dzieci

Po uroczystym obiedzie zapewniliśmy integrację męskiej części gości. Stworzyliśmy miejsce gdzie Panowie mogli wspólnie zapalić cygaro, specjalnie wybrane przez Ojca Chrzestnego Natalii.

Na pamiątkę goście pozostawiali kartki z życzeniami i zakreślali dla Natalii ważne fragmenty z Pisma Świętego.

Aby pomóc dzieciom znieść sierpniowy upał, gdy atmosfera się rozluźniła zaproponowaliśmy im kąpiel w basenie. Z czego niepostrzeżenie skorzystała również mała Natalia. 🙂

Nie zabrakło również tradycyjnego losowania przedmiotów, gdyż tego samego dnia dziewczynka obchodziła swoje pierwsze urodziny.

Zobacz jak zrealizowaliśmy jej drugie urodziny tutaj.

O innych oryginalnych pamiątkach Chrztu poczytasz tutaj: 5 oryginalnych pamiątek Chrztu Świętego

0
Menu