Lama Party

lamy alpaki słodki stół

To była potrójna okazja do świętowania. Rodzeństwo oraz ich tata obchodzili swoje urodziny jednego dnia. Organizacja i planowanie tego przyjęcia to było prawdziwe wyzwanie, bo trwały jedynie 5 dni! Oto ekspresowe urodziny z alpakami.

Motyw i kolorystyka

Od momentu zapytania do przedstawienia oferty minęło ok 12 godzin. Trzeba było myśleć i działać szybko. Wiedziałam, że przyjęcie ma być jednocześnie kierowane do dzieci i dorosłych. Mała jubilatka już wyrosła z cukierkowych róży i pragnie zostać weterynarzem. Wiadomo było, że musimy wybrać na motyw jakieś zwierzęta. Myślałam najpierw o zwierzętach domowych, gdy nagle przyszedł pomysł na jedno konkretne zwierzę - lamę! To był strzał w dziesiątkę. Alpaki lubią zarówno dorośli jak i dzieci. Tak jedno zwierze zdominowało motyw przyjęcia, który oczywiście uzupełniliśmy odpowiednimi atrakcjami i dodatkami. Ponieważ lamy pochodzą z rejonów Ameryki łacińskiej, w której kulturze dominuje feeria barw, w kolorystyce postawiliśmy na wszystkie kolory tęczy.

alpaki lamy na urodziny

Menu

Przyjęcie miało mieć luźny charakter rodzinny wiec zrezygnowaliśmy ze stołów i postawiliśmy na przyjęcie stojące typu garden party. W ogrodzie postawiliśmy namiot, pod którym znalazły się przekąski typu fingerfood, napoje oraz słodkości. Obok namiotu stanęła strefa grillowa z bogatym menu zarówno dla dorosłych i dzieci. Dobieramy je tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie: karkówka, kiełbaska, kurczak, łosoś i oczywiście kolorowe warzywa. W kociołkach czekały na gości dwa gorące dania, którymi się mogli posilić w dowolnym momencie.

rodzinne przyjęcie plenerowe
meny przekąskowe
przekąski na imprezę

Na osłodę dla dzieci i dorosłych czekał słodki stół, a na nim monoporcje, ciasta i oczywiście cake-popsy. Nawet fotograf nie zdążył złapać wszystkich słodkości - tak szybko zniknęły. XD

słodki stół dla dzieci alpaki lamy dekoracje balonowe

Dwa torty dały gościom możliwość wyboru między smakiem cytrynowym, a pysznym oreo.

torty artystyczne lama alpaka

Atrakcje urodzinowe

Oprócz oczywistej atrakcji urodzinowej w formie tortu dzieci miały całą masę zabaw do wyboru. Dla młodszych powstała strefa sensoryczna oraz mini zamek dmuchany z piłeczkami. Pojawiła się też strefa z warkoczykami, tatuażami i malowaniem buziek. Jednak największym powodzeniem ciszył się 6-metrowy zamek dmuchany i wata cukrowa.

wata cukrowa
atrakcje urodzinowe dla dzieci
animacje dla dzieci łódź
zabawy sensoryczne

Bez wątpienia konkurs na najlepsza atrakcję tego dnia wygrały lamy. Dwa bardzo przyjazne zwierzaki dały się głaskać, przytulać i karmić. Pozwoliły robić sobie zdjęcia do woli i pozowały razem z gośćmi do pamiątkowych fotografii. Spacerek z lamą po terenie dał wszystkim uczestnikom - i małym i dużym - wiele radości.

karmienie zwierząt lama alpakalamy na urodzinach
fotobudka z lamą

Dekoracje urodzinowe

Podstawowym elementem dekoracyjnym były balony. Kolorowa girlanda balonowa królowała nad słodkim stołem, a cyfry na podstawie zdobiły szczyty stolika dla dzieci. Na nim również znalazły się tematyczne dekoracje.

dekoracaj urodzinowa stolika dla dzieci
dekoracja stolika dla dzieci
dekoracje balonowe łódź

Przy wyjściu na gości czekały upominki w formie żywych kaktusików - na pamiątkę tego wspaniałego dnia, do podlewania i dbania w domu.

upominki dla gości kaktusy
prezenty dla gości kaktusy
0
Menu