10 powodów, dla których warto wynająć Event Managera

Praca Event Managera

W Polsce większość firm i osób radzi sobie samodzielnie przy organizacji przyjęć i wydarzeń. W krajach za naszą zachodnią granicą i za oceanem większość wynajmuje doświadczonych organizatorów. Czemu tak to wygląda? Podejrzewam, że mała jest świadomość zalet z zatrudniania profesjonalnego eventowca. Myślę jednak, że z czasem to się zmieni i niedługo klienci indywidualni i biznesowi docenią rolę takiej osoby. Zatrudnianie zespołu eventowego do organizacji przyjęcia będzie tak powszechne jak zatrudnianie ekipy remontowej do wykańczania wnętrz. A w poście o tym dlaczego warto.

 

  1. Zatrudnienie profesjonalisty pozwala Ci mieć życie skupiające się na czymś innym niż na planowaniu i załatwianiu spraw związanych z wydarzeniem. Impreza nie wyłącza Cię z normalnego dotychczasowego życia.
  2. Pozwala Ci być gościem na swoim przyjęciu, a na siebie bierze całą logistykę.
  3. Event manager wie „kto jest kim” w branży i wie gdzie i co załatwić realizując to, na czym Ci zależy.
  4. Potrafi urzeczywistnić Twoją wizje wydarzenia, a dodatkowo proponuje kreatywne rozwiązania uzupełniające całość. Pomaga dobrać elementy i rodzaj przyjęcia do okoliczności. Wie co się sprawdza, a z czego można zrezygnować.
  5. Profesjonalny organizator może zaoszczędzić Twoje pieniądze unikając kosztowych błędów.
  6. Może negocjować z wykonawcami w Twoim imieniu.
  7. Eventowiec dopilnuje by impreza szła zgodnie z założonym planem i wszystko było na czas. Jednocześnie potrafi być elastyczny i realizować plan w zgodzie z atmosferą wydarzenia i nastrojami uczestników.
  8. Na samym przyjęciu jest osobą, do której możesz wszystkich odsyłać z pytaniami i załatwianiem spraw typu: Gdzie to postawić? Gdzie znajdę? itp.
  9. Dopilnowuje również, żeby każdy gość czuł się zaopiekowany i miał to czego potrzebuje.
  10. Po skończonej imprezie to organizator odpowiada za sprzątanie czy zwrot wypożyczonych mebli i naczyń. Ty spokojnie odsypiasz.

 

Pisząc to sama chętnie zatrudniłabym takiego profesjonalistę na swoje rodzinne przyjęcia 🙂 Tylko gdzie ja znajdę kogoś kto mnie zadowoli. Nie jest łatwo sprostać wymaganiom perfekcjonisty 🙂

 

 

Menu