Dekoracje na Walentynki. Jaka miłość, takie ozdoby.

szaro-czerwony stół na walentynki

Walentynkowe dekoracje na kolacje we dwoje

Walentynkowe ozdoby zawsze kojarzą się z czerwonymi sercami w postaci balonów, girland i poduszek. Czy można uniknąć na Walentynki takich oczywistych symboli i skojarzeń? Postaram się udowodnić, że tak.

Przejrzałam sieć i znalazłam kilka ciekawych inspiracji na walentynkową kolację. Zastanówcie się jakie jest Wasze uczucie. Jakimi przymiotnikami moglibyście je określić. Bawcie się skojarzeniami i twórzcie nieprzeciętny wieczór.

Miłość romantyczna

Dekoracje w stylu romantycznym będą delikatne, a kolory pastelowe i/lub perłowe. Barwne akcenty mogą pojawić się na bankietówkach, talerzykach deserowych i oczywiście w kwiatach. Dominuje lekkie, bezbarwne lub transparentne szkło. Można dodać odrobinę blasku w postaci złota czy srebra. Konieczne są kwiaty zebrane w tradycyjne bukiety umieszczone w wazonach. Kwiatowe talerzyki czy miseczki dodadzą jeszcze więcej romantyzmu.

https://randigarrettdesign.com/pink-peony-easter-table/

Miłość szlachetna

Dekoracje w tym stylu będą luksusowe. Wszystko co szlachetne i prawdziwe jest bardzo drogocenne. W ozdobach będzie zatem dużo koloru złotego i bursztynowego. W materiałach stawia się na kryształ, w tekstyliach na welur. Kompozycje o pełnych kwiatach mogą być umieszczane w naczyniach na nóżce. Dzięki temu zyskają na dostojności.

http://www.inspiredbythis.com/dwell/valentines-day-party/

Miłość gorąca

W tym stylu w dekoracjach najważniejszy jest kolor – oczywiście czerwony. Ta rozgrzewająca barwa może pojawić się na bieżniku, w kwiatach i bankietówkach. Do tych ostatnich w formie koperty, możecie schować równie gorące słowa. Potrawy również powinny rozgrzewać, a napoje podkręcać temperaturę. Grzańce i afrodyzjaki w ruch! Z atrakcji może przypadnie Wam do gustu masaż gorącymi kamieniami…

https://www.sandandsisal.com/2017/01/valentines-day-table-setting-envelope-napkin-fold.html

Słodka miłość

W tej wersji najważniejsze są słodkie wypieki i drobne przekąski. To one stanowią dekoracje. Słodkie babeczki, francuskie makaroniki czy torcik, powinny zachęcać swoim wyglądem do szybkiej konsumpcji. Cukiereczki, czekoladki i ciasteczka mogą być wyłożone na paterce lub desce. Do tego lekkie wino musujące i słodki walentynkowy wieczór gotowy. Reszta dekoracji powinna być raczej neutralna, żeby na pierwszy plan wybijały się słodkości.

https://theeverygirl.com/ready-set-drink-why-adding-a-wine-tasting-is-your-best-party-move/

Miłość nieskomplikowana

Czyste i piękne uczucie pokazane jako symetria na stole, pieczołowicie ułożone nakrycia z dbałością o każdy centymetr. Powtarzalność wzoru wprowadza harmonię i ład, czyli nic skomplikowanego. W tej koncepcji trzyma się dyscyplinę kolorystyczną – czerń i biel z kontrastowym akcentem kolorystycznym. Zamiast kwiatów ciętych można zastosować rośliny doniczkowe. Naczynia w prostych geometrycznych kształtach: koła, prostokąty itd. Jedyny walentynkowy akcent to białe porcelanowe talerze w kształcie serca. Piękny minimalizm.

Wasan Abdulhussein

Miłość dominująca

Dla tej połówki, która lubi dominować możecie stworzyć scenerię zabawnie inspirując się powieścią pt. Alicja w Krainie Czarów. Dominująca i władcza Królowa Kier radzi by czerwone welurowe serca zdobiły stół o nieskazitelnej bieli. A jedyne słuszne kwiaty to róże z jej ogrodu. Najważniejsze, że to bardzo bezpieczna opcja i z pewnością nikogo z Was nie skrócą o głowę. 😉 Ale pamiętajcie o detalach jak np. obrączka na serwetkę w kształcie korony. Królowa czy król zawsze zwracają na nie uwagę.

https://randigarrettdesign.com/queen-of-hearts-valentines-day-table/

Określeń miłości jest z pewnością o wiele więcej. I cała frajda polega na tym, że możecie stworzyć jej własną definicje. Pomyślcie o tym jacy jesteście jako para i spróbujcie przełożyć to na język dekoracji.

Skomentujcie jak moglibyście określić Wasze uczucie. Jeśli potrzebujecie pomocy w opracowaniu koncepcji chętnie Wam pomogę.

#WalentynkiTakieJakWy – to hasztag którym możecie oznaczać Wasze zdjęcia na IG. Chętnie Was zobaczę.

12 comments on “Dekoracje na Walentynki. Jaka miłość, takie ozdoby.

 1. Wszystkie wyglądają przepięknie, ale serwetki złożone w koperty – ekstra pomysł 😀

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   Do takiej koperty można schować nie tylko miłosny liścik, ale jakiś upominek lub biżuterię 🙂

 2. Genialnie to ujełaś🍀

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   Dzięki 🙂

 3. Jakie piękne aranżacje, jak widać może być romantycznie, ale bez oczywistych elementów.

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   I o to chodziło 🙂

 4. Anna pisze:

  Ciekawe aranżacje. Nie robię jednak ich specjalnie na walentynki. Staram się mieć estetyczny wystrój na co dzień.

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   A jak wyróżniasz dom na walentynki?

 5. Wędrówki po kuchni pisze:

  Najbardziej podobają mi się aranżacje w tych pastelowych kolorach 🙂

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   Są piękne. 🙂

 6. Zeszłoroczne Walentynki to było duże wyzwanie logistyczne dla tych co zawsze świętowali poza domem.

  1. Anna Maria Schwarz pisze:

   W tym roku będzie lepiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu