9. urodziny Mai w baśniowym lesie

kolorowe ramy do obrazów zawieszone na drzewie

Urodziny dziewięcioletniej Mai odbyły się w lesie sąsiadującym z jednym z łódzkich osiedli. Grupkę 20 dziewczynek zaprosiliśmy do "baśniowego lasu" gdzie mogły uruchomić swoją kreatywność i wyobraźnię.

Przestrzeń imprezy

Chcieliśmy, aby dziewczynki skorzystały z ostatnich ciepłych promieni wrześniowego słońca. Impreza odbyła się w leśnym plenerze, gdzie pierwsze skrzypce grała natura i baśniowa wyobraźnia. Maja uwielbia wszelkiego rodzaju prace plastyczne, stąd zrodził się pomysł na plenerowe warsztaty. Nie chcieliśmy się odgradzać od lasu, a jedynie nadać wydzielonej przestrzeni baśniowego charakteru. Na drzewach znalazły się kolorowe wstążki, które powiewały na wietrze. W sercu polany zamiast stołów i krzeseł rozłożyliśmy koce i poduszki co jeszcze bardziej upodobniło imprezę do letniego biwaku.

urodziny dla dzieci łódź warsztaty plastyczne

Co się działo

Na początek, żeby zapoznać gości Mai z tematyką urodzin i aby pomóc im wejść w baśniowy świat wyobraźni, każdemu nadaliśmy istnie wróżkowe imiona.

nadawanie baśniowych imion urodziny dla 9 latka
urodziny dla 9 latki

Następnie dziewczynki pod okiem animatorki wykonały domki dla leśnych wróżek. Najpierw je malowały, a następnie ozdabiały kolorowymi elementami.

urodziny dla dzieci warsztaty plastyczne
urodziny dla dzieci warsztaty plastyczne
warsztaty plastyczne łódź
dekorowanie domków urodziny dla 9 latka

Po malowaniu przyszedł czas na naukę szkicowania. Metodą "krok po kroku" powstawały twórcze interpretacje wskazówek rysowania.

urodziny dla dzieci warsztaty plastyczne
urodziny dla dzieci warsztaty plastyczne
urodziny dla dzieci warsztaty plastyczne

Na koniec dziewczynki wzięły udział w mini grze terenowej, podczas której musiały odnaleźć ukryte ślady leśnych wróżek.

urodziny dla 9 latka

Dziewczynki wykonały pamiątkowe zdjęcia w wiszących ramach wraz z pracami i zdobyczami z lasu.

0
Menu